New Page 4
right icons
 
 
שתלים

למי מיועדים השתלים הדנטליים
מחקרים מדעיים מראים כי 85% מהאנשים אשר בפיהם שיניים תותבות (תותבת חלקית או מלאה), חשים אי נוחות וקשיים בתפקוד היום-יומי.
שתלים דנטליים יכולים לבטל את הבעיות הללו, להחזיר ביטחון עצמי ולשפר את איכות החיים. שחזור ע"ג שתלים דנטליים – מחוסר של שן אחת ועד לתותבת שלמה – משמש תחליף תמידי לבעיית שיניים תותבות, ומסייע למנוע אובדן מוקדם של השיניים הנותרות.

מהם שתלים דנטליים?
שתלים דנטליים עשויים מחומרים מלאכותיים (סגסוגת טיטניום) "תואמים – ביולוגיים" אשר מוחדרים לעצמות הלסת לשם יצירת בסיס מוצק להרכבת הכתר/ים. במשך הזמן תאי עצם מתפתחים סביב השתל ומחזקים אותו למקומו. המונח המדעי של פעולה זאת נקרא "Osseointegration" קיבוע השתל בתוך העצם. ברגע שהעצם סביב השתלים התחזקה והשתלים יציבים במקומם, ניתן להשתמש בהם כבסיס לשחזור של שיניים חסרות, לתמוך בסט של שיניים או לקבע תותבת עליונה ו/או תחתונה.


שתלים איכותיים נבחנים בשני תחומים עיקריים:
שטח פנים – מחקרים רבים הוכיחו כי ככל ששטח הפנים של השתל גדול יותר, חיבור השתל עם העצם חזק יותר. אי לכך עדיפות ברורה הינה לשתלים בורגיים בעלי שטח פנים מחוספס.
סוג החיבור - קיימים שני סוגי חיבור עיקריים בין השתל לבין החלקים השונים של עבודת השיקום:
חיבור בעל משושה חיצוני.
חיבור בעל משושה פנימי.
מניסיון שהצטבר במהלך שני העשורים האחרונים עולה כי קיימת עדיפות ברורה לשתלים בורגיים עם שטח פנים מחוספס וחיבור בעל משושה פנימי עם מקדם חיכוך Friction-Fit אשר הוכיח עצמו כיציב ביותר ומאפשר שיקום מגוון ואסתטי.

מהם השלבים לשחזור בעזרת שתלים?
שלב ראשוני
קיבוע השתלים הדנטליים נעשה בתהליך כירורגי מינורי המתבצע במרפאה. קיימים שני סוגים של שתלים המאפשרים ביצוע השתלה בשלב אחד או בשני שלבים.
אם הרופא מתכנן שתלים של שני שלבים – Two Stage – השתלים יקובעו מתחת לחניכיים בכל שלב ההחלמה. בסוג זה יבצע הרופא ניתוח נוסף – פעולה כירורגית פשוטה – כדי לחשוף השתלים לקראת ביצוע עבודות השיקום.
אם הרופא מתכנן ביצוע ההשתלה בשלב אחד – One Stage – הקצה העליון המתכתי של השתל או כיפת הריפוי יבלוט מעל פני החניכיים בכל שלב ההחלמה ואין צורך בניתוח נוסף לפני תחילת עבודת השיקום.
לאחר החדרת השתלים, העצם צומחת מסביבם ומקבעת אותם בתוך הלסת. בשלב ההחלמה יכול הרופא להתאים למטופל/ת את הכתר או התותבת הזמנית או לבצע העמסה מיידית.

העמסה מיידית:
קיימת אפשרות לקצר את זמן ההמתנה בין השלבים: החדרת השתל, התקנת המבנה והדבקת הכתר הזמני.
העמסה מיידית – מקובלת כיום יותר מבעבר עקב שיפור בסוגי השתלים.
עיצובם הקוני מאפשר צמיחה מהירה וטובה יותר של עצם מסביב לשתלים.
שיטה זו מאפשרת לבצע באותו יום את החדרת השתל, והדבקת הכתר הזמני, ובכך חוסכת את אי הנוחות של העדר שיניים. השיטה יעילה במקרים נבחרים בהם הרופא קובע כי נפח העצם וצפיפותה מאפשרים לקלוט את כוחות הלעיסה.

שלב השיקום:
השיקום ייעשה ע"י הברגת מבנה מטיטניום אל ראש השתל, ועליו תודבק או תוברג עבודת השיקום. שחזור ע"ג שתלים עם משושה פנימי בעל מקדם חיכוך
Friction-Fit הוכיח את עצמו כיציב ביותר ויחזיק מעמד שנים רבות.
השיקום יעשה במספר פגישות, בהן הרופא ייקח מידות ויעבירן למעבדה לצורך ביצוע המבנה והכתר.

החלטת רופא השיניים באשר לסוג השתל ותהליך השיקום תלויה במספר גורמים רפואיים, כגון: המצב הרפואי הכללי של המתרפא/ת, כמות העצם הניתנת לשימוש, מיקום השתלים ונתונים רפואיים נוספים.

החלפת מספר שיניים
שתלים מונעים את הצורך בתותבת נשלפת, הנשענת על החניכיים, הגורמת לאי נוחות, כאבים וספיגת עצם.
ביצוע השתלה מאפשר בניית כתר או גשר קבוע וע"י כך ניתן להגיע ליעילות לעיסה בדיוק כמו שיניים טבעיות.

מראה אסתטי לשיפור הביטחון העצמי ולחיוך רחב יותר.

החלפה מלאה של שיניים עליונות או תחתונות
במקרה של חוסר שיניים מוחלט בכל הלסת (עליונה/תחתונה) הפתרון הינו שימוש בתותבת הנסמכת על שתלים, באמצעות מחברים מיוחדים, איתם ניתן לעגן ולייצב את התותבת ובכך והעניק נוחות וביטחון בדיבור ולעיסה.

שיקום פה מלא קבוע
במקרים שבהם קיים חוסר של שיניים, מספר רב של שתלים יכולים לשמש בסיס לשיקום קבוע של הפה ומהווים את הפתרון המועדף.

אוגמנטציה – השתלה ועיבוי עצם
אובדן העצם המאחזת את השיניים נגרם מסיבות מגוונות, ביניהן עקירת שיניים ונשירת שיניים עקב מחלה פריו-דנטלית, טראומה, ועוד. לאחר אובדן השיניים העצם עוברת תהליך טבעי של ספיגה. ככל שחולף זמן רב יותר ממועד העקירה, כמות ספיגת העצם גדולה יותר. כאשר קיים חסר עצם מקומי לייצוב ראשוני של השתל או כאשר הפגם אינו מאפשר התקנת השתל בעמדה הפרותטית הרצויה, נדרשת אוגמנטציה גרמית.

האוגמנטציה הינה המונח הרפואי להשתלת עצם המאפשרת להוסיף עצם במקום בו היא חסרה, כשלב מקדים או בו זמנית עם ביצוע ההשתלה.
במרבית המקרים ניתן לבנות מחדש את העצם בתהליך היכול לארוך מספר חודשים.
ע"פ קביעת הרופא ניתן לשקול עיבוי עצם גם במועד התקנת השתל.
המקורות לתחליפי העצם הקיימים הינם:
תחליף עצם אוטוגני (=עצמי) הנלקח מן המטופל (בד"כ מפיו של המתרפא).
חומרי מילוי מתרומת אדם (בנק עצם).
חומרי מילוי מן החי (בקר).
חומר מילוי מלאכותי (חומר סינתטי דמוי מינרל עצם).

שתלים דנטלים יכולים לשפר את המראה החיצוני ולחזק את הביטחון העצמי. הם נראים ומתפקדים כמו שיניים טבעיות ובעזרתם ניתן ללעוס את כל סוגי המזון האהובים עליך.

שתלים דנטליים
שתלים דנטליים, הבחירה הטבעית.
חסרה לך שן אחת או יותר?
התותבת המלאה או החלקית מקשה עליך?
אתה מעדיף כתרים על פני תותבת נשלפת?
שתלים דנטליים הם הפתרון.

כתרים על גבי שתלים הם תחליפי שן הנראים ומרגישים כמו השיניים המקוריות. תוכל לאכול ולשתות כאוות נפשך בלי לסבול מחוסר הנוחות של תותבות לא יציבות או שיניים חסרות. והכי חשוב, השתלים הם פתרון אמיתי לחיוך טבעי ומושלם.

האם שתלים דנטליים מתאימים לך?
מאות אלפי אנשים ברחבי העולם משתמשים בשתלי MIS המאושרים ע"י ה- FDA האמריקאי לחיוך מושלם ולהחזרת ביטחונם העצמי. אתם מוזמנים להיעזר בנו על מנת להחליט באם שתלים הם הפתרון המתאים עבורך.

השתל יכול להיות אלטרנטיבה מצויינת להשלמת שן חסרה. ללא שתל, יהיה צורך להרכיב גשר על שתי שיניים סמוכות, מה שמחייב השחזת השיניים הללו עם סיכון לעתיד של התרופפות הגשר ואובדן השיניים התומכות. שתל לעומת זאת מחליף את השן החסרה בלבד ובכך מאפשר בריאות ואריכות ימים לשיניים הסמוכות.

שתלים דנטליים משמשים כאלטרנטיבה לתותבת חלקית נשלפת, ומבטלים את הצורך בווים הגורמים לחוסר נוחות ולפגיעה אסתטית. וכמו כן מאפשרים שמירה על עצם הלסת אשר עשויה להיספג תחת עומס תותבת נשלפת.

שתלים דנטליים הם דרך יעילה ביותר לאחיזת תותבת שלמה בלתי יציבה. כאשר תותבת שלמה אינה יציבה, היא משפיעה על אופן הדיבור, על מראה הפנים, ופוגעת בהנאת האכילה ובחיי החברה. השימוש בשתלים מאפשר לאכול, לחייך ולצחוק בבטחה וללא חשש. בלסת עליונה, תותבת שלמה נשאת על גבי שתלים ומאפשרת להימנע מכיסוי רקמת החך, דבר המשפר את נוחות המתרפא.

מה קורה לאחר ההשתלה?
מיליוני השתלות מבוצעות מדי שנה ברחבי העולם. השתל הפך להיות התקן תותב מוצלח ביותר. הוא משפר את חיי היומיום של המטופלים. הליך ההשתלה מבוצע על ידי רופא מומחה במרפאתנו. לאחר שהשתל נקלט היטב, ניתן לחבר אליו את הכתר או התותבת. יש להקפיד על היגיינה אורלית באמצעות צחצוח, שטיפות במי פה וניקוי התותבת. יש להמשיך ולהגיע אלינו לביקורת תקופתית. בטיפול נאות השתל ישרת אותך לאורך שנים רבות.

סיבה טובה לחייך
שתלים דנטליים הינם האלטרנטיבה הרפואית המתקדמת ביותר להחלפת שיניים חסרות.
מהם שתלים דנטליים?
שתלים דנטליים הינם עוגני טיטניום דמויי ברגים, המתאימים במיוחד לאיחוי העצם. ברגע שהשתלים מוחדרים ללסת, הם מתנהגים כתחליף קבוע לשורשי השיניים ונותנים תמיכה יציבה לשן תותבת אחת או יותר.
מתי יכול שתל להיות מועיל עבורך?
אם חסרה לך שן אחת
שתל יחיד עם כתר מונע את הצורך בהשחזה ו/או טיפולי שורש בשיניים הסמוכות לשן החסרה על מנת לבצע מספר כתרים או גשר.
אם חסרות לך מספר שיניים
שיקום חסר של מספר שיניים באמצעות מספר שתלים וכתרים קבועים מונע את הצורך בשיניים תותבות, העלולות לגרום לחוסר נוחות, לאובדן עצם ולפגיעה באיכות החיים.

אם אין לך שיניים
שתלים לצורך ייצוב התותבת – שתלים יכולים לייצב ולעגן את השיניים התותבות שלך. שיניים תותבות אינן מהוות את התחליף הטוב ביותר לשיניים טבעיות. השימוש בשיניים תותבות עלול להיות מלווה בחוסר יציבות התותבת, דלקות חניכיים, אובדן עצם מוגבר, יכולת לעיסה מופחתת וכן תחושת אי נוחות כללית. 2-4 שתלים המעגנים את התותבת יכולים בקלות למנוע בעיות אלו ולהעניק לך את היכולת לחייך ולתפקד בבטחון מלא.
שתלים מלווים בכתרים כתחליף קבוע לשיניים חסרות ולתותבות – מספר שתלים (6-10) מלווים בכתרים מעניקים לך שיניים קבועות, יכולת תפקוד ותחושה של שיניים טבעיות.
מה קורה כאשר הינך זקוק לשתל?
בקר אצלנו במרפאה על מנת שרופא מומחה יקבע לך תכנית טיפול על סמך בדיקה קלינית וצילום פנורמי ו/או CT. – כל הבדיקות נעשות במקום כולל הצילום הפנורמי.
תהליך החדרת השתל מבוצע בפרוצדורה כירורגית פשוטה בדרך כלל.
תקופת המתנה של 3 חודשים (לשתלים בלסת תחתונה) או 6 חודשים (לשתלים בלסת עליונה) לקליטתו של השתל בעצם הלסת.
חשיפת השתל והנחת כיפת ריפוי.
ביצוע המבנה והכתר הקבועים במהלך החודש שאחרי.
במקרים מסויימים, ניתן לבצע את ההשתלה ולהתאים את הכתר הזמני כבר ביום ההשתלה. תהליך זה ידוע כ"העמסה מיידית".
שאלות נפוצות:
ש. מה אורך החיים של שתל דנטלי?
ת. מחקרים קליניים מראים כי לשחזור שיניים על ידי שתל דנטלי ייתכן אורך חיים של שנים רבות. הדבר החשוב ביותר לשמירה על השתלים הינו שמירה על היגיינת הפה וביצוע בדיקות באופן סדיר, כמו עם שיניים טבעיות.
ש. מהם אחוזי ההצלחה לשתלים דנטליים?
ת. אחוזי ההצלחה לשתלים בכל העולם נעים בין 90%-95 ואף למעלה מזה, ובהעמסה מיידית 99%! בחמש השנים הראשונות.
ש. האם תהליך החדרת השתל מלווה בכאב?
ת. למרות שכל חולה מגיב בצורה שונה, רוב האנשים חווים תחושת אי נוחות מינימלית העלולה להיות מלווה בנפיחות קלה שתיעלם לאחר יום-יומיים.
ש.האם אוכל ללעוס בעזרת השתלים שלי כמו עם השיניים הטבעיות שלי?
ת. בהחלט! יכולת הלעיסה יכולה אף להיות גבוהה יותר עקב החלפת שיניים חסרות או חולות.