New Page 4
right icons
 
 
אסתטיקה

היום, עם ההתפתחות בתחום הרפואה האסתטית בכלל והשיניים בפרט, אנחנו לא חייבים לקבל את המראה שלנו כמובן מאליו ויכולים למצוא פתרונות אסתטיים לחיוך מושלם. חיוך יפה יתן לנו בטחון ויפתח לנו דלתות.

שרירי הפנים מחוברים מיד מתחת לעור בניגוד לשרירים אחרים בגופנו. לכן הם מאפשרים לפנים להראות טווח מרשים של רגשות. כל שינוי קוסמטי בפנים, בשיניים ובשפתיים, עלול לגרום לנזק אם הוא לא מבוצע בצורה מקצועית ולאחר תכנון ומחשבה קפדניים ביותר.
המראה החיצוני נחשב כגורם להצלחה חברתית ומקצועית. תעשיות שלמות בכל העולם משקיעות משאבים וכסף רב בשיפור היופי והאסתטיקה, אך לעולם לא תהיה שלמות בפנים ללא חיוך החושף שיניים יפות.

רפואת שיניים קוסמטית הינה תחום ברפואת שיניים המוקדש כולו למדע ולאומנות של שיפור החיוך אצל האדם, שיפור של מראהו הכללי ושל בריאותו האוראלית בכלל.
אנו מקדישים תשומת לב כפייתית לפנים שלנו, משקיעים כספים רבים בשמירה על עור הפנים (העור הוא אולי האיבר האסתטי ביותר של הגוף ומרכיב את מרקם הפנים) אך לא תמיד מבינים שהפתרון לפנים יפות נמצא בשיניים ובחיוך כובש.
קשה מאוד לבטא במילים מדוע פה זה או אחר, פנים אלו או אחרות, הם אלו הגורמים לנו התרגשות.

רפואת שיניים קוסמטית מאפשרת לכל אחד להשיג את החיוך שעליו הוא חולם.

שיפור החיוך
החיוך- החיוך חשוב לכולנו בכל תחומי החיים: הוא עוזר לנו בהיכרויות, ביחסים שבינו לבינה, והוא נותן לנו ביטחון. במחקרים שנעשו בארה"ב נמצא שאנשים בעלי חיוך יפה הצליחו יותר בחיים, מצאו מהר יותר עבודה ואף היו מאושרים יותר. מסתבר שהסיכויים של מועמד לקבל עבודה קטנים יותר אם יש לו בעיית אסתטיקה. תארו לכם שיניים מכוערות ומלוכלכות, תוסיפו לזה ריח רע מהפה וקבלו מרשם בטוח לדחייה.
פנים יפות וחיוך נאה הינם כרטיס הביקור שלנו במפגש עם האנשים הסובבים אותנו. משינויים קטנים ועד תיקונים גדולים רופא השיניים שלך יכול לבצע מגוון פרוצדורות לשיפור חיוכך. רופא השיניים יכול לעצב מחדש את שינייך, לסגור מרווחים, לשחזר שיניים שחוקות או קצרות ואף לשנות את אורך השן הקיים.

קיימות טכניקות רבות ואפשרויות מגוונות לטפל בשיניים צבועות, שבורות, חסרות צורה או חסרות בכלל. דוגמאות אחדות לפרוצדורות שכיחות:
הבהרת שיניים
ציפויי חרסינה וחומרים מרוכבים
מילואות מחומר מרוכב ומחרסינה
השמת כתרים/גשרים
עיצוב החניכיים
פרוצדורות אלו משמשות לשינוי של קווי המתאר בשן ושל צורתה, וכל זאת על מנת להקנות לך את המראה לו תמיד ייחלת אך לא ידעת איך. התיקונים או השיפורים, לא בהכרח קוסמטיים בלבד. ישנם טיפולים רבים היכולים לפתור בעיות נוספות הקיימות בפה. דוגמה אחת לכך היא מצב של סגר שיניים לקוי (מנשך לקוי) המשפיע על הלעיסה. סגר זה יכול להשתפר בעקבות תיקונים המבוצעים בשיניים ומשפרים בעקבות כך, בנוסף למראה אסתטי יותר גם את אופן הסגירה של השיניים כך שתוכל ליהנות יותר מהאוכל בעת הלעיסה.

חיוך יפה הוא כרטיס הביקור שלנו בחברה, והמראה החיצוני נחשב אף כגורם להצלחה בחיים. אנו יודעים שהחיוך שלכם הוא הדבר הראשון שאנשים שמים לב אליו. אם אינכם מרגישים נוח איתו אנו נשתדל להחזיר לכם את החיוך.
קשה להאמין אבל אדם נחמד, חביב ואופטימי יכול להראות ולשדר כעס ועצב רק בגלל צורת השיניים וקו החיוך. חיוך יפה הוא חלק משלמות הפנים וכאשר חולמים על שינוי או שיפור החיוך הרופא המטפל חייב להתייחס למבנה הפנים, לגוון העור, למין המטופל (גבר/אישה) ולמבנה וצורת השפה.

צילום פנורמי
במרפאה מיכשור דיגיטלי לצילום פנורמי. איכות הצילום מאפשר לרופא המטפל להגיע לתוצאות אופטימליות ומיידיות. הצילום ניתן ללא תשלום.

בדיקת שיניים
מומלץ לעשות בדיקת שיניים כל 6 חודשים, כדי למנוע עששת או התפתחות מחלה כלשהי.

המעבדה
עבודת הטכנאי והמעבדה הם חלק בלתי נפרד של עבודת רופא השיניים. הטכנאי קובע את צורת הכתרים, צבע, גודל ומראה הכתר בחלל הפה. בדרך כלל מעבדת השיניים היא בקשר אך ורק עם רופא השיניים או המרפאה. אין קשר של המטופל עם המעבדה. ובכל זאת אצלנו בשירותי בריאות השן, הטכנאי מלווה את המטופל כדי שיוכל להגיע לתוצאות הכי טובות מבחינת מבנה השיניים של המטופל. לכן המעבדה צמודה לרופא ועבודת הטכנאי מבוצעת מיד באותה מרפאה, וכך כל מטופל יוצא מהמרפאה תמיד עם שיניים זמניות (עד לתום הטיפול).